Výlet 7.AB

Ve středu 31. května 2023 odjely na školní výlet také naše dvě sedmé třídy. Jejich cílem bylo město Ostrava. Cesta vlakem rychle uběhla a zanedlouho jsme již vystupovali na zastávce Ostrava-Stodolní, odkud jsme se pěší chůzí přemístili do Dolní oblasti Vítkovice do Velkého světa techniky. Těm, kteří tam ještě nebyli, návštěvu vřele doporučujeme! Populárně naučné centrum, jehož tvůrcem je známý architekt Josef Pleskot, ukrývá za charakteristickou nepřehlédnutelnou zrcadlovou fasádou čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Zde si naše děti prohlédly, vyzkoušely a osahaly mnoho interaktivních exponátů, díky kterým mohly objevovat, jak funguje svět kolem nás.

Druhou zastávkou byla ostravská nová radnice s vyhlídkovou věží, která patří k nejvyšším v republice. Výstup na vyhlídku a pohled dolů na celé město byly pro některé děti příjemnou výzvou. Počasí jsme měli ideální a celý den proběhl naprosto báječně, děti si výlet užily a domů jsme se všichni vraceli plni nových a krásných zážitků. Nejvíce děti oceňovaly (jako obvykle) cestu vlakem, kdy svou veselou náturou pobavily nejen sebe, ale i průvodčí a některé cestující.