Výstava k výtvarné soutěži Návrat krále

Další zajímavá příležitost pro děti z naší školní družiny navštívit pobočku olomoucké knihovny na ulici Brněnská byla ve čtvrtek 7. dubna. Tentokrát jsme si nešli vypůjčit knihy, ale účastnili jsme se výstavy k 700. výročí narození krále Karla IV. Ten je podle ankety ČT z roku 2005 označován jako Největší Čech.

My jsme se výtvarné soutěže také účastnili, proto si naše děti mohly prohlédnout na výstavě i své práce a právem byly velmi hrdé. Výstava je vydařená, je ve velmi pěkných prostorách knihovny, a proto děti z naší ŠD ji doporučují navštívit.

V knihovně nás přátelsky přivítal pan knihovník a rádi jsme se zde zúčastnili i projektu Čtenářská štafeta. Je to čtení na pokračování z knihy Kráva a dědeček.

Knihovny mají stále co nabídnout, aby dospělé i děti svoji činností (nejen půjčováním knih) dobře zaujaly, pobavily a dále třeba i vzdělávaly.