Vytuň si školu

V úterý 16. května naši žáci vybojovali krásné druhé místo v soutěži Vytuň si školu, kterou vyhlašuje Magistrát města Olomouce. Smyslem soutěže je podpořit inspirativní a přínosné projekty žáků druhých stupňů základních škol a poskytnout finanční prostředky na jejich realizaci.

V projektu, který nesl název Moderní řezbáři, jsme usilovali o rozšíření vzdělávacích aktivit souvisejících se dřevem, abychom tak umožnili našim žákům naučit se základům řezbářství, které kombinuje rozvoj zručnosti, kreativity a estetického vnímání. Díky výhře v celkové hodnotě 35.000 Kč rozšíříme vybavení školních dílen o řezbářské podložky, nože, vypalovačky, dláta, protipořezové rukavice a brusný kámen.

V rámci přípravy projektu jsme také navštívili katedru technické a informační výchovy na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde jsem se učili od mistra řemesla pana RNDr. Miroslava Janu, Ph.D.

Už teď se všichni těšíme na první výrobky!