Výtvarná soutěž Nadace Bezpečná Olomouc

Děti ze školní družiny se pravidelně zapojují do výtvarných soutěží. Malují, kreslí a tvoří nejen v kroužcích Malý výtvarník a Šikovné ručičky, ale i v jednotlivých odděleních. Na některé se už usmálo štěstí a získaly ocenění, ostatní rády využily nové příležitosti. Tentokrát výtvarně zpracovávaly aktuální téma „Bezpečnost na internetu“. Soutěž vyhlásila Nadace Bezpečná Olomouc a jedná se už o její 18. ročník.

Děti se zamýšlely nad tématem a diskutovaly o jednotlivých problémech. Nejčastějším námětem pro výtvarné práce bylo ztvárnění úvahy - „Jít ven, bavit se s přáteli, nebo chatovat sám v pokoji a hrát online hry“. Povídaly si také o tom, jaký by byl svět bez mobilu a internetu nebo o bezpečném chování v digitálním světě.

Soutěžní práce putovaly na FZŠ Komenium, kde se rozhodne o vítězích. Ti se poté mohou zúčastnit slavnostního předání cen na vernisáži, která se koná v krásném slavnostním freskovém sále na této škole.

Děkujeme dětem za krásné práce a držíme jim palce!

Soňa Langerová, Kristýna Hepplerová