Výtvarná soutěž „Voda štětcem a básní“ zná své vítěze

Děti ze školní družiny se v březnu zapojily do 19. ročníku výtvarné a literární soutěže „Voda štětcem a básní“, kterou vyhlašuje Povodí Moravy, s. p. Letošní téma „Odkud voda pramení“ oslovilo mnoho mladých výtvarníků a spisovatelů. Porota vybírala z 937 děl, z nichž převažovala výtvarná díla. Obrázků bylo 772, prostorové tvorby 59 a keramiky 18 kousků. Do literární části soutěže bylo přihlášeno celkem 88 děl, převažovala poezie.

Porota z došlých děl vybrala celkem 108 prací, kterým udělila cenu. Moc nás potěšilo, že dvě ocenění patřila našim dětem. Vítězové se mohou radovat z diplomu i pěkné věcné ceny. Zaslouží si velkou gratulaci! Dárky pro další výtvarnou tvorbu získaly i všechny přihlášené školy.

Děkujeme všem dětem za účast v soutěži a přejeme jim i do budoucna chuť do výtvarného a literárního tvoření.

Soňa Langerová