Závěrečné tematické dny - 1. ročník

Tematické dny – S knihou nás baví svět

I když se konec školního roku blíží sedmimílovými kroky, naše paní učitelky nápady neopouští.

Prvňáčci se nejen naučili číst, ale k naší radosti získali ke čtení kladný vztah. Proto náplň tří po sobě následujících dnů souvisela s knihami.

První den děti vyrazily do ulic na prohlídku knihoven v našem městě. V nové přístavbě Vědecké knihovny v Olomouci na ně čekalo překvapení. Krátká prohlídka s výkladem děti zaujala, záložka jako dárek pak i velmi potěšila. Odtud se děti vydaly do Čechových sadů, kde v zábavném literárním kvízu ukázaly, jak se orientují v literatuře pro děti.

Druhý den jsme se společně opět vydali do Smetanových sadů, kde pokračovala hra na autory a ilustrátory. Korunou dětské tvorby byla výstava jejich prací v přírodě.

Poslední den byl věnován dramatu. Z dětí se stali herci a všichni si společně zahráli veselý kousek O dřevorubci a medvědovi. Poté se žáci zapojili do nové hry a srdnatě bojovali o královský trůn.

Aby všechny dny měly ten správný letní nádech, zakončili jsme je pořádným kopečkem lahodné osvěžující zmrzliny či pohárkem ledové tříště. No, není škola v přírodě báječná?