Zazpívala vlaštovička …

Konec léta se nezadržitelné blíží a s ním souvisí i odlet vlaštovek do teplých krajin. Tomuto projektu se ve školní družině pravidelně věnujeme, protože děti baví. Během celého týdne se věnujeme nejrůznějším aktivitám – malování, zpívání, přednesu básní, vyrábění 3D modelů… Děti se vždy dozví i nějakou zajímavost. Věděli jste třeba, že vlaštovka překoná vzdálenost přes 8 000 km, aby přečkala zimu v Jihoafrické republice nebo že nestarší vlaštovka se dožila 11 let?

Vyvrcholením celého vlaštovčího týdne je samotné pouštění vlaštovek na školním hřišti. Letos si s námi příroda trochu pohrála, protože během loučení se přihnala přeháňka. Nestihli jsme tedy zjistit, čí vlaštovka doletí nejdál, nejvýš ani nejpřesněji. Náladu to ale nikomu nezkazilo, rozloučili jsme se s vlaštovkami v tělocvičně a už se těšíme na jejich návrat na jaře. Na shledanou, vlaštovičko …