Zeměpisná olympiáda

V pondělí 9. prosince se žáci 7., 8. a 9. ročníku zúčastnili školního kola Zeměpisné olympiády. V náročné soutěži byli žáci podrobeni testu, jenž sledoval jejich dovednosti při práci s atlasem, a znalostnímu testu z oblasti geografie. Obou částí olympiády se zúčastnilo celkem 21 žáků ve dvou kategoriích. Soutěžící předvedli kvalitní výkony a vyzkoušeli si využití znalostí a dovedností nabytých v zeměpisu v jiných podmínkách. Výsledky jsou následující:

Kategorie B (7. ročník):

1. místo – Kristýna Loníčková (7. A)

2. místo – Matěj Mrakava (7. B)

3. místo – Václav Janík (7. B)

 

Kategorie C (8. a 9. ročník):

1. místo – Klára Hrabalová (9. B)

2. místo – David Müller (9. B)

3. místo – Ondřej Hrubý (9. B)

 

Nejlepším soutěžícím patří gratulace a všem zúčastněným velký dík za férovost a průběh soutěže. Z každé kategorie postupuje nejúspěšnější řešitel do okresního kola, které se uskuteční ve středu 26. února 2020.